godło
ludwiczka

Przedszkole nr 124 im. Wesołej Ludwiczki w Poznaniu

bip

Europejski Tydzień Kodowania- DZIEŃ 1

Pociąg z klocków LEGO

W tym tygodniu rozpoczęliśmy naszą coroczną przygodę z kodowaniem 🙂 W pierwszym dniu dzieci z grupy ,,Biedronek” zaprojektowały oraz zbudowały ,,Miasto Zawodów” w nawiązaniu do innowacji ,,Przedszkolak w świecie zawodów”. Nasi mali budowlańcy samodzielnie odtworzyli z klocków LEGO zarys miasta z mapy oraz miejsca pracy. W ten sposób powstało lotnisko, sklepy, stacja paliw, szpital i wiele innych. Zabawa przebiegała etapami, który ostatni polegał na budowie pociągu zawożącego ludziki do pracy . Było to możliwe dzięki specjalnym ZAKODOWANIU toru, aby zatrzymywał się w określonych miejscach.

Dzieci budują miasto  z klocków LEGO
Dzieci budują miasto  z klocków LEGO
Skip to content