godło
ludwiczka

Przedszkole nr 124 im. Wesołej Ludwiczki w Poznaniu

bip

Międzynarodowy Dzień Kropki

Dzieci tworzą wspólną pracę plastyczną - ,,Biedronka"

15 września to Międzynarodowy Dzień Kropki, który od paru lat ma już swoją tradycję w naszym przedszkolu. Jego celem jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.

Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.

Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności.

Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce, piłkę czy kropkowe stworki…

Wspólnie z dziećmi bawiliśmy się też przy piosenkach i braliśmy udział w najrozmaitszych zabawach śladem kropek.

BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE.

Skip to content