godło
ludwiczka

Przedszkole nr 124 im. Wesołej Ludwiczki w Poznaniu

bip

GRUPA PSZCZÓŁKI – WYCIECZKA NA LOTNISKO

W piątek 8 marca grupa „Pszczółek” pojechała zwiedzać Port Lotniczy Poznań – Ławica.

Podczas wizyty na lotnisku mieliśmy okazję: przyjrzeć się pracy obsługi lotniska (jak się dowiedzieliśmy najstarszego w Polsce, bo mającego już ponad 100 lat), zwiedzić terminal pasażerski, przejść „ścieżkę pasażera”, przejść przez kontrolę bezpieczeństwa do hali odlotów i poznać obowiązujące tam zasady, zwiedzić halę odlotów, zobaczyć sortownię bagażu, przejechać się po płycie lotniska autokarem udostępnionym przez WELCOME Airport Services, pojechać do strażnicy Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej i zadać mnóstwo pytań dowódcy strażaków, zobaczyć wozy strażackie, usiąść w takim wozie, przymierzyć hełm strażacki, zobaczyć płytę postojową, pasy startowe oraz wieżę kontroli lotów, zobaczyć z bliska (najbliżej jak to możliwe ze względów bezpieczeństwa) start i lądowanie samolotów, pomachać pilotowi, który specjalnie dla nas otworzył okienko kabiny i też nam pomachał :))) – wrócić do terminalu pasażerskiego i przejść do hali przylotów

jak pasażerowie wracający z wakacji itp itd.

Po wyjściu z terminala podjechaliśmy do hotelu MOXY, który znajduje się na terenie lotniska a którego zwiedzanie zorganizowała nam pracująca tam mama naszego kolegi Szymona.

Skip to content