O placówce

„Wesoła Ludwiczka” to nazwa naszego przedszkola, naszej bajkowej Krainy, w której panuje wesołość, humor i przyjaźń. Wesoła Ludwiczka to bohaterka opowiadania Anny Świrszczyńskiej, dziewczynka pełna życzliwości wobec otaczającego ją świata, żyjąca wśród przyjaciół, dla których zawsze ma otwarte serce. Wesoła Ludwiczka swoim postępowaniem ukazuje nam wzajemne powiązania ludzi i przyrody, koleżeństwo i pomoc innym w potrzebie. To właśnie jej postawa, jej dobroć i serdeczność sprawiły, że nasze przedszkole nazwaliśmy Jej imieniem, imieniem Wesołej Ludwiczki.

Przedszkole rozpoczęło swoją działalność 1 marca 1991r. Nazwę i numer przyjęło po zlikwidowanym i przeniesionym przedszkolu dwuoddziałowym.

Przedszkole posiada 5 sal dydaktycznych.
Tworzone grupy dzieci są zbliżone pod względem wieku.

Co najmniej jeden nauczyciel towarzyszy dzieciom przez wszystkie lata pobytu w przedszkolu.

Przedszkole nr 124 w Poznaniu zlokalizowane jest na osiedlu Bohaterów II Wojny Światowej. Obszerny budynek i bezpieczny plac zabaw stwarza dzieciom doskonałe warunki pobytu i zabawy.

Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

Sale zabaw wyposażone są w nowoczesne sprzęty, zabawki i pomoce dydaktyczne. Przy każdej z sal znajduje się przestronna łazienka.

Dzieci korzystają z trzech posiłków: śniadanie o godz. 8.30; drugie  śniadanie o godz. 11.00; obiad o godz. 13.30.
Posiłki dostosowane są do zapotrzebowania kalorycznego małego dziecka, są smaczne i wartościowe.

Przedszkole jest czynne codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 17.00.

Dzieci można przyprowadzać do godz. 8.15 a odbierać od godz. 14.00.
Wysokość opłat za pobyt dziecka w Przedszkolu ustala Rada Miasta Poznania.