LEGO® education

LEGO® to jedna z najpotężniejszych marek świata. Ponadczasowe, kolorowe cegiełki przez kolejne dziesięciolecia przybierały coraz to nowsze formy. Wszystkie, niezależnie od poziomu zaawansowania technologicznego niezmienne służą jednemu –  nauce i zabawie.

W Polsce LEGO® Education znane jest już od kilkunastu lat, jednak wciąż za mało mówi się o pozytywnych efektach obcowania z duńskim wynalazkiem. W efekcie tego nowoczesna koncepcja edukacyjna LEGO Education w naszym kraju wciąż jest mało popularna, szczególnie gdy mowa o edukacji najmłodszych.

Nasza placówka swoją przygodę z LEGO Education rozpoczęła blisko rok temu (październik 2018). Podczas jednej z  konferencji zorganizowanej przez Fundację ALENAUCZANIE, kilku naszych nauczycieli po raz pierwszy miało możliwość zobaczenia wspomnianych rozwiązań w praktyce. Wtedy też usłyszeliśmy o tworzeniu ogólnopolskiej sieci wymiany doświadczeń i wsparcia merytorycznego dla użytkowników rozwiązań LEGO Education – programie Ambasador Przyjaznej Edukacji (APE).

Placówka pracująca metodą LEGO® Education

Nasze przedszkole posiada swoją pracownię klocków LEGO®, w której bawimy się, tworzymy i współdziałamy.

Nasze działania: