Mały wolontariat

Witajcie! Jesteśmy grupą przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat. Co nas łączy? Wspólny cel – chcemy poczuć się tak, jak Cecylka Knedelek!

Dla nas –  pomaganie ma smak ciastek z poziomkami, cukierków truskawkowych, a nawet lodów z bitą śmietaną! Jest to najwspanialsze uczucie na świecie!

Od teraz będziemy się spotykać i pomagać innym dzieciom, dorosłym, zwierzętom czy naszej planecie Ziemi. Każdemu, kto naszej pomocy będzie potrzebował.

Właśnie staliśmy się WOLONTARIUSZAMI!

Ktoś może zapytać, „co takie maluchy mogą zrobić?”.

Bardzo dużo! Możemy stworzyć piękne karki okazjonalne, które ucieszą niejedną osobę.

Możemy namalować kolorowe laurki, które spowodują łzy wzruszenia.

Możemy podzielić się swoimi zabawkami, z tymi, którzy o nich marzą.

Możemy oddać ulubioną książkę, która przeniesie kogoś w czarodziejski świat bajek.

Prawda, że dużo?

PAŹDZIERNIK 2023

„Kasztany dla Antka, Janka i Maksymiliana”

Jesień to czas zbierania kasztanów, nie tylko po to aby tworzyć kasztanowe ludziki – Przedszkole Wesoła Ludwiczka wraz z dziećmi i ich rodzicami zaangażowało się w zbiórkę kasztanów w szczytnym celu. Wspomogli Fundację “Moje Skrzydła” w Poznaniu na rehabilitację podopiecznych fundacji: Antka, Janka i Maksymiliana.

LISTOPAD 2023

„PACZKA DLA NIEMOWLACZKA”

Przedszkole Wesoła Ludwiczka we współpracy z rodzicami zaangażowało się w zbiórkę dla afrykańskich dzieci organizowaną przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio w Poznaniu.

Za udział w tej akcji nasze przedszkole otrzymało tytuł: PRZEDSZKOLE Z MISJĄ

MIKOŁAJKOWA ZBIÓRKA

Przedszkole przyłączyło się do mikołajkowej zbiórki zabawek, książek oraz artykułów plastycznych dla oddziałów dziecięcych w szpitalu i. K. Jonschera w Poznaniu organizowaną przez Fundację „Moje Skrzydła” w Poznaniu.

GRUDZIEŃ 2023

Ogólnopolska akcja „SERCE ZA ODWAGĘ” (Fundacja Pamięci Narodów w Warszawie)

Dzieci przygotowały kartki świąteczne dla weteranów II wojny światowej, którym zawdzięczamy wolną i niepodległą Polskę. Kartki były symbolicznym podziękowaniem za wielką odwagę, jaką odznaczyli się bohaterowie w czasie wojny. To dzięki nim możemy bawić się, malować, tańczyć, śpiewać i poszerzać swoją wiedzę – bez przeszkód.

Hospicjum Palium w Poznaniu
Dzieci pamiętały również o podopiecznych Hospicjum Palium w Poznaniu. Stworzyły dla nich kartki świąteczne z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

DZIEŃ WOLONTARIUSZA – wizyta przedstawiciela Fundacji „Moje Skrzydła” w Poznaniu

Dzieci wzięły udział w pogadance na temat działań i celów wolontariatu: o bezinteresownej pracy oraz pomocy potrzebującym. Następnie wykonały kartki świąteczne dla dzieci z poznańskich szpitali.

STYCZEŃ 2024

KARTKI DLA SENIORÓW

Dzieci wykonały kartki dla seniorów z poznańskich Domów Pomocy Społecznej we współpracy z Organizacją charytatywną Przyjacielska Paczucha.