godło
ludwiczka

Przedszkole nr 124 im. Wesołej Ludwiczki w Poznaniu

bip

Projekt ,,Świąteczne Elfy”

Grupa Biedroneczek przez cały tydzień przygotowywała się do nadchodzących Świąt. Cała przygoda rozpoczęła się od listu od Elfów, zawierającym codzienne zadania. Pierwszego dnia tworzyliśmy świąteczne ozdoby, które zawiesiliśmy na naszą choinkę. W drugim dniu poznaliśmy tradycję wysyłania świątecznych kartek. W tym celu stworzyliśmy własne kartki z życzeniami, którymi obdarowaliśmy dzieci z grupy ,, Ślimaczków”. W kolejnym dniu zatroszczyliśmy się o naszym malutkich przyjaciół, sypiąc ziarenka do karmników oraz wieszając knedle dla ptaszków na krzewach. Czwartkowe zadanie okazało się bardzo smaczne! W tym dniu zobaczyliśmy pracę kucharek w przedszkolnej kuchni oraz lukrowaliśmy i zdobiliśmy pierniczki. W ostatni dzień napisaliśmy listy do Mikołaja, które zamknęliśmy w magicznej skrzyni. Ku radości wszystkich okazało się, że listy zniknęły, a w skrzyni pojawiły się dyplomy od ,,Świątecznych Elfów”!

Skip to content